Tudengid viisid erivajadustega noored ekskursioonile

Olles tutvunud Paide kogukonna erinevate gruppide kooskäimise ja huvitegevuse võimalustega, leidis grupp sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse üliõpilasi, et erivajadusega kooliealine noor on jäänud Paide linnas suuresti tähelepanuta. Sellest sündis idee korraldada väljasõit Paidest 15 km kaugusel asuvasse Kaljusalu loomaparki.

Oma ettevõtmisega soovisid üliõpilased, et erivajadusega noor oleks nähtav, aidata neid sulanduda kogukonda ning anda kogukonnale võimalus õppida tundma erivajadustega inimeste elu ja vajadusi.

Loomapargi idee sündis ühe grupiliikme praktikaasutusest, kelle omanikul on peale rehabilitatsiooniteenuseid pakkuva MTÜ Loodusmeele ka hobitaluna loomade park, kus erivajadusega lapsed käivad teraapias.

Ürituse ühe korraldaja, Triinu Kapluri sõnul sujusid sihtrühma otsingud kergelt. "Sai ühendust võetud mitme erineva asutusega ning üsna kiiresti reageerisid Nurme Kool, kus õpivad erivajadusega lapsed ja MTÜ Me Hoolime Sinust, mis on erihoolekandeasutus", lisas Triinu Kaplur.

Ekskursioonil osales 12 last ja 4 tugiisikut ning töötajat.

Üliõpilased tänavad kõiki toetajaid ja koostööpartnereid, tänu kellele selline üritus võimalikuks sai:

• Nurme kool
  • MTÜ Me Hoolime Sinust
  • MTÜ Loodusmeel
  • Kaljusalu Talu loomapark
  • Venevere puhkeküla
  • Coop Paide
  • Premia
  • AS Kuma
  • Järvamaa Kutsehariduskeskus
  • Tartu Ülikooli Pärnu kolledž

Ekskursiooni korraldasid Tartu Ülikooli Pärnu kolledži sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse II aasta üliõpilased: Kelli-Ann Kovljašenko, Pilleriin Mandle, Polina Merkulova, Aleksandr Rätsep, Eelika Ütt, Lia Aigro, Triinu Kaplur.

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

4 SAMBA JUTUD

Sarja „4 samba jutud“ seekordse vestlusõhtu külaline on Pärnu kolledži õppejõud Gerda Mihhailova

Lilled aulas

JÄRELVAATA: emakeelepäeva avalik loeng „Kas Vikipeedial on kohta (üli)koolis?“