Autor:
Taavi Altpuu

Üks naine, kaks unistust: Anette jagab oma inspireerivat lugu Pärnu kolledžist

Anette jagab oma inspireerivat teekonda Tartu Ülikooli Pärnu kolledžisse, kus ta leidis tasakaalu hariduse ja emaduse vahel. Alustades õpingutega 2013. aastal majandusteaduse erialal, pidi ta hiljem katkestama, kuid nüüd, uue suunaga ettevõtluse ja projektijuhtimise erialal, on ta valmis oma haridusteed lõpetama. Anette räägib oma ootustest kolledžile, õpingute mõjust tema isiklikule ja ametialasele arengule ning jagab väärtuslikke nõuandeid tulevastele tudengitele. Tema lugu on tõestus sellest, et haridus on kätte saadav igas eluetapis, isegi kui see tähendab uue alguse tegemist.

Milline oli sinu teekond Tartu Ülikooli Pärnu kolledžisse (edaspidi kolledž) ja miks otsustasid just kolledži kasuks?

Otsustasin alustada õpinguid Pärnu kolledžis, kuna otsisin võimalust omandada kõrgharidus Pärnus. Alustasin õpinguid 2013 aastal sessioonõppes majandusteaduse erialal ning väikeste laste kõrvalt oli selline korraldus ideaalne. Kahjuks jäid mu õpingud lõputöö faasis pooleli, kuid 2024 kevadel sain võimaluse enda teekond eksternina lõpuni viia, nüüd juba ettevõtluse ja projektijuhtimise suunal, mille lõpetan aastal 2025. Kuna paljud ained mõlematel õppekavadel kattusid, sain VÕTA raames suure osa ainepunkte üle tuua. Sellise korraldusega ei pidanud otsast alustama, vaid sain lisaks juba omandatud majandusteadusele veel ettevõtluse ja projektijuhtimise erialased teadmised.

Millised olid Sinu ootused kolledžile ja kas need on täitunud?

Peamiseks ootuseks oli omandada erialased teadmised, osata midagi hästi. Kuna alustasin majandusteaduse erialal, mis oli bakalaureuse õpe ehk väga teooria põhine, siis sain aru, et oleksin soovinud rohkem praktilist õpet. Ettevõtluse ja projektijuhtimise õppekava need ootused täitis, olles rakenduskõrgharidus ja suures osas praktiline.

Kuidas on õpingud Pärnu kolledžis mõjutanud sinu isiklikku ja professionaalset arengut

Õpingud on kindlasti avardanud silmaringi ning andnud juurde enesekindlust, õpetanud probleemide süstemaatilist lahendamist ning andnud tõuke enda pidevaks arendamiseks.

Milliseid meetodeid kasutasid õppetöös?

Õppeprotsessi jooksul on olnud väga palju keerulisi olukordi, eriti õpingute alguses, kui kõik on alles võõras. Oluline on tõhus ajaplaneerimine ning õppejõududega suhtlemine, sest nagu elus ikka, tuleb ette igasuguseid ootamatusi, kuid Pärnu kolledži õppejõud on väga vastutulelikud.

Kas õppeprotsessi ajal tekkis mõte kool pooleli jätta? 

Jah, minu õppeprotsess jäi tõesti pooleli lõputöö kirjutamise faasis ning uuesti alustamine oli esialgu raske, kuid samas ka põnev. Kodu töö ja kooli rütmiga harjumine ei võta tegelikult kaua aega, üsna ruttu tundub see juba loomulik osa elust, enne ei tohi lihtsalt alla anda!

Milline on sinu kõige eredam mälestus kooliajast või mõni lõbus seik, mis juhtus koolis, kursusekaaslaste või õppejõuga?

Lõbusamateks hetkedeks saab pidada kindlasti kooliväliseid koosviibimisi kursusekaaslastega, need naljad ja seiklused jäävad sinuga kogu eluks.

Nimeta kolm kogemust, mida sa ei oleks osanud oodata ja mida Pärnu kolledž sulle on andnud lisaks suurepärastele teadmistele.

Head tutvused, praktiline koostöö ja kindlasti avaliku esinemise kogemus.

Millised on sinu ettepanekud I kursuse tudengitele?

Planeeri oma aega, suhtle probleemide korral õppejõududega (nad on väga vastutulelikud) ning võta tõsiselt soovitust alustada enda lõputööle mõtlemisega juba varakult.

Kas on midagi, mida oleksid teinud teisiti, kui saaksid ajas tagasi minna?

Kindlasti ei oleks valinud esialgseks lõputööks liiga võõrast teemat. Oluline on mitte võtta liiga suurt ampsu.

Mis teeb kolledži eriliseks ja miks soovitad seda kooli teistele?

Pärnu kolledž on väga hubane, kokkuhoidev ja kauni asukohaga kool, kus töötavad oma ala spetsialistid. Siit saad suurepärase hariduse ja ka sõbrad kogu eluks.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!