Kolledži õppejõud käisid Moldovas koolitamas

TÜ Pärnu kolledži turismiosakonna õppejõud koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kolleegidega viisid Moldovas 20.- 21. märtsil 2018.a läbi kaks õppeseminari teemal „Rural event and hospitality service design“.

Kuulajaskonna moodustasid Moldova põhjaregiooni ürituste korraldajad, käsitöölised, väikesed turismiettevõtjad, turismieriala õppejõud ja sealsed turismispetsialistid.

TÜ õppejõud ja projektipartnerid tutvustasid ürituste korraldamise teoreetilisi lähtekohti üldisemalt ning Eestis toimuva Craft Camp laagri näidet. Anti ülevaade käsitööettevõtlusest ning sellega alustamisest. Esitati lühiaudit kohalike festivalide osas ning osalenutele anti esmane tagasiside. Jagati näpunäiteid edasisteks tegevusteks tuginedes Eesti kogemustele.

TÜ Pärnu kolledži direktor Henn Vallimäe andis projekti kohta intervjuu riiklikule televisioonikanalile.

Seminar toimus rahvusvahelise projekti „Naiste ja noorte kaasamine maapiirkondade ettevõtluses, arendades nende oskusi ja teadmisi külalismajanduse ja sündmusturismitoodete disaini valdkonnas“ raames.

Projekti rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.