Kristi Kuusmik-Orav

Kolledži õppejõud Valter Parve pälvis Eesti Rahvaluule Arhiivi kogumisvõistlusel peapreemia

Oma rahva tunne vajab hoidmist!

Vajab hoidmist ja kogumist ning viimasega tegelevadki Eesti Kirjandusmuuseum ning Eesti Rahvaluule Arhiiv. Igal aastal kuulutatakse välja 1-2 teemat ja näiteks sel aastal kogutakse mälestusi nii seoses elu jooksul kohatud metsloomadega kui ka seoses saunadega. 2022. aasta teema oli „Muusika minu elus“ ning see oli üks osavõturohkemaid – omi mälestusi jagasid pea 300 inimest. Peapreemia pälvisid žürii hinnangul kolm kogujat: Henno Sepp, Heinz Valk ning Valter Parve.

Õnnetunde loomisel ja hoidmisel on oluline püüelda harmoonia poole – suhetes, aega kulutades ja nautides, sissetulekutes ja väljaminekutes jne. Tavamuusikas kõige laiemalt vaadates – ongi aluseks kooskõla ehk harmoonia: mängid ise pilli või kuulad oma lemmikrütme ja -esitajaid, laulad ja tantsid.

Igal inimesel on sellekohaseid mälestusi ja Valter Parve kogumiskohvrisse mahtusid meenutused ema hällilaulust ja isa kandlelt kuuldud pillilugudest, trompetimängust Kilingi-Nõmme Keskkooli tantsuorkestris, kooslaulmistest malevates, erinevates koorides ja ansamblites, vinüül- ja šellakkplaatide kogumisest/kuulamisest/jagamisest.

Tartu Ülikooli Pärnu kolledži üliõpilastele viimastel aastatel pakutavas vabaaines „Tudengipärimus“, mida Valter Parve õpetab, on suur osa kooslaulmisel – et ei kaoks see komme ja püsiks oma rahva tunne.

valter-parve
Näitus Pimedusega loodud

Näitus “Pimedusega loodud"

Näitus "Armastusega"

Malle Erendi isikunäitus “Armastusega".
Harmonia Universitatis

Õppeaasta viimane kontsert sarjas „Harmonia Universitatis“