Kolledžis kaitsesid Pärnu linna noored teadustööde konkursile esitatud töid

TÜ Pärnu kolledži Noorte Teaduskeskus pakub õpihimulistele 8.-12. klassi õpilastele mitmesuguseid avatud õppetegevusi, mis toetavad individuaalset ja iseseisvat õppimist.
Õppetegevuses oodatakse osalema eeskätt neid õpi- ja teadushuvilisi kooliõpilasi, kes soovivad tegeleda teadustööga ning omandada uusi lisateadmisi, et valmistuda aineolümpiaadideks või eksamiteks. TÜ Pärnu kolledž ja Pärnu linn teevad selles valdkonnas koostööd alates 2005. aastast. Koostöö peamisteks eesmärkideks on teha koostööd Pärnu linna õppeasutustega ning osaletakse Pärnu linna koostööpartnerina projektis Pärnu linn kui õpikeskus.

08. mail 2019. a toimus TÜ Pärnu kolledžis Pärnu linna noorte teadustööde konkursile esitatud tööde kaitsmine.

Osales üheksa tööd väga erinevatel teemadel. Üheksast osalejast oli ka üks põhikooli õpilane, kelle uurimistöö käsitles identiteedi kujundamist sotsiaalmeedias. Gümnasistid uurisid kostüümikunsti peensusi, teatrikriitikute tegemisi, ühiskonna eluolu, haridust ja kultuuri käsitlevaid artikleid ajaleht Postimees veebruarikuu numbrites, astatel 1918, 1928, 1938.

Loodusteaduste valdkonnas analüüsiti erinevaid taastuvenergia allikaid, uuriti looduskosmeetika köögipoolt ning erinevate galaktikate heledust ja värvust.

Spordivaldkonnas oli kaks väga huvitavat teemat, millest üks käsitles ühiskonna suhtumist sportlikkusse vabavõitlusesse ja teine gümnasistide liikumisharjumusi.

Konkursi parimad tööd premeeritakse Pärnu linna poolt Noore Teaduri märgiga.

Lisateave:

Monika Übner