Autor:
Canva

Konverents "Projektijuhtimisest projektimajandusse" KOHAD ON TÄIS!

 

KOHAD ON  TÄIS JA ROHKEM REGISTREERUDA EI OLE VÕIMALIK.

16. veebruaril 2024 toimub Pärnu kolledžis koostöös Eesti Projektijuhtimise Assotsiatsiooniga konverents "Projektijuhtimisest projektimajandusse". Konverents käsitleb nii riiklikus kui rahvusvahelises mõõtmes mitut vaadet. Ühest küljest projektijuhtimise õpetamine, uurimine ja rakendamine ülikoolides, teisalt aga projektikoostöö nii era-, kolmandast kui avalikust sektorist partnerite hüvanguks. Käsitlemata ei jää erinevad projektijuhtimise tehnikad ning ka kaasaegse tehisaru (AI) rakendamise võimalused. Konverentsipäev algab ühise plenaarsessiooniga, millele järgnevad väiksemad valdkondlikud paralleelsessioonid projektijuhtimisest . Päeva võtab kokku ühine võrgustumist soodustav vastuvõtt (eraldi registreerumisega).

Tule ja veeda inspireeriv talvine päev Pärnus!

 

 

Palume tähelepanu, et käesoleval üritusel toimub pildistamine ja filmimine, mille materjale võidakse kasutada edaspidistes TÜ Pärnu kolledži õppe-, turundus- ja reklaamtegevustes.

Kellaaeg Sisu Kõneleja
9.30-10.00 Hommikukohv ja registreerumine  
10.00-10.20 Avasõnad

Mihkel Solvak, TÜ sotsiaalteaduste valdkonna teadus-arendusprodekaan

Andres Sooniste, Pärnumaa Ettevõtete Koda, juhatuse liige

Erik Reinhold, Pärnumaa Arenduskeskuse ja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu juht

I PLOKK    
10.20-10.40 Riik - kuidas vähendada valitsemise kulu ja saavutada suurem väärtus Urmo Merila, Riigi Tugiteenuste Keskus, peadirektori asetäitja
10.40-11.00 Kas strateegia elluviimine on üks projekt? Anneli Lepp, Ettevõtluse ja Innovatsiooni SA turismiturunduse valdkonnajuht
11.00-11.20 Ülikoolid teel projektijuhtimisest projektimajandusse Mihkel Solvak, TÜ sotsiaalteaduste valdkonna teadus-arendusprodekaan
11.20-11.40 Planeerimisosakonna projektid ja digital twin Silver Smeljanski, Pärnu abilinnapea
11.40-12.00 Küsimused-vastused Modereerib Ain Hinsberg, TÜ Pärnu kolledži projektijuht
12.00-13.00 Lõuna  
II PLOKK (inglise keeles)    
13.00-13.30 Projectification of Society - Quo Vadis? Reinhard Wagner, Managing Director of the Tiba Transformation Group, Germany
13.30-13.55 Setting goals and resolving conflicts with the assistance of AI

Kuldar Taveter, University of Tartu Institute of Computer Science,
Associate Professor in Information Systems,
Programme Director for Conversion
Master in IT

13.55-14.20 Project based collaboration in regional networks Iveta Putnina, Vidzeme University of Applied Sciences, Latvia
14.20-14.45 7 habits of effective project teams Juko-Mart Kõlar, Director of University of Tartu Viljandi Culture Academy 
14.45-15.00 Questions and answers Moderated by Ain Hinsberg, Project Manager at the University of Tartu Pärnu College
15.00-15.30 Coffee break  
III PLOKK Praktilised kaasused  
15.30-17.30 International Project Management and Networks (inglise keeles)

15:30-15:50 - Iveta Putnina, Vidzeme University of Applied Sciences

15:55-16:15 - Laila Gercane, Vidzeme Planning Region

16:20-16:40 - Thomas Abraham, Clever Cities Group

16:45-17:05 - Karin Vahtre, Swedbank

17:10-17:30 - Ain Hinsberg, UT Pärnu College

  Avalik sektor / Kolmas sektor/haridus

15:30-15:50 - Aleksandr Michelson - Koostööprojektide väärtus ja edutegurid

15:55-16:15 - Elen Preiman - Eriline on tavaline- kui riik ja erasektor teevad koostööd

16:20-16:40 - Andrus Aljas - Kuidas sai Pärnu esmalt kaasaegse lennujaama ning seejärel suvised ühendused Helsingi ja Stockholmiga?

16:45-17:05 - Erik Reinhold - SA Pärnumaa Arenduskeskus kui projektipõhine organisatsioon (KOBAR) – koostöö avaliku-, haridus- ja erasektori vahel
17:10-17:30 - Kadri Steinbach - Praktiline projektijuhtimine: projektijuhtimise õppekava arendusprotsess.

  Ettevõtlusprojektid

15:30-15:50 - Kristjan Rotenberg - Jokker projektijuhtimises: muudatuste juhtimine

15:55-16:15 - Andres Sooniste - Projekti õnnestumise võtmed on projekti omaniku käes

16:20-16:40 - Margus Randmäe - Pärnumaa turismisihtkoha turundus - projekt või bränd?

16:45-17:05 - Kai Tarmula - 3 suurimat projektijuhtimise õppetundi

17:10-17:30 - Aare Raev - Seosed ettevõtluse ja projektijuhtimise vahel

17.30-17.45 Sirutuspaus,
küsimused-vastused
Modereerib Ain Hinsberg, TÜ Pärnu kolledži projektijuht
17.45-19.30 Kokteilvastuvõtt ja võrgustumine
(NB! eraldi registreerimisega)
Muusikalise meeleolu loob Marek Talts
  • Korraldajatel on õigus teha programmis muudatusi
  • Palume tähelepanu, et käesoleval üritusel toimub pildistamine ja filmimine, mille materjale võidakse kasutada edaspidistes TÜ Pärnu kolledži õppe-, turundus- ja reklaamtegevustes.

Image
Mihkel Solvak

   

Mihkel Solvak
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna teadus-arendusprodekaan, tehnoloogiauuringute kaasprofessor

Mihkel Solvaku peamised uurimisvaldkonnad on e-valimiste kasutamine ja usaldus ning mõjud valmiskäitumisele, avalike e-teenuste kasutusmustrid ning masinõppe toega avalike teenuste prototüübid.

 

Image
Juko-Mart Kõlar

Juko-Mart Kõlar
Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia

Juko-Mart Kõlar tegutseb lisaks Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia juhtimisele ka loovettevõtlusega. Ta on kodumaise voogedastusplatvormi Fairmus üks asutaja. 

 

Image
Urmo Merila

Urmo Merila
Riigi Tugiteenuste Keskus

Urmo Merila on Riigi Tugiteenuste Keskuse toetuste arendamise osakonna juhataja, kelle töö hõlmab muuhulgas ka Euroopa Liidu erinevate fondide ja struktuuritoetuste infosüsteemi arendamist. 

 

Image
Kuldar Taveter

 

Kuldar Taveter
Tartu Ülikooli infosüsteemide kaasprofessor

Kuldar Taveter juhib Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis tarkvaratehnika õppetooli. Ta on kirjutanud kaks monograafiat motiveeriva eesmärgi modelleerimise teemal, vastavalt MIT Pressi ja Springer'i kirjastustes. Lisaks on tal taust autonoomsete agentide, mitmeagendisüsteemide ja sotsiaalse robootika valdkonnas.

 

Image
Reinhard Wagner

 

Reinhard Wagner
Tiba Transformation Group

Reinhard Wagner on Münchenis asuva Tiba Transformation Groupi tegevjuht ning toetab juhte nende projektide elluviimisel. Ta on vabatahtlikult panustanud projektijuhtimise arengusse enam kui 25 aastat.

 

Image
Erik Reinhold

 

Erik Reinhold
Pärnumaa Arenduskeskuse ja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu juht

Erik Reinhold on teeninud 25 aastat Eesti kaitsejõududes, peaasjalikult erinevate allüksuste juhi ja juhtide õpetajana. Ta on osalenud nii juhi kui konsultandina ka äri- ja mittetulundussektori ettevõtmiste arendamisel.

 

Image
Silver Smeljanski

 

Silver Smeljanski
Pärnu abilinnapea

Silver Smeljanski on asutanud Pärnus pakendivaba toidupoe Paljas Pala, koostöötamiskeskuse Forwardspace ja Startup Pärnu MTÜ. Ta peab Saaremaal "Coworking ja Coliving" suvekontorit. Lisaks Pärnu abilinnapea tööle õpib ta TÜ Pärnu kolledžis teenuste disaini ja juhtimise magistriõppes.  

 

Image
Iveta Putnina

 

Iveta Putnina
Vidzeme University of Applied Sciences, Latvia

Iveta Putninal on Vidzeme Rakenduskõrgkoolis (Vidzeme University of Applied Sciences) mitu rolli: arendusprorektor, külalisteadur ja rahvusvaheliste projektide juht. Ta omab varasemat kogemust mitmetes rahvusvahelistes mobiilsus- ja arendusprojektides, mis on seotud õppekavade arendamise ja uuendustega.

 

Image
Margus Randmäe

 

 

Margus Randmäe
MTÜ Destination Pärnu

Margus Randmäe töötab MTÜ Destination Pärnu juhatajana. Ta omab kogemust nii ettevõtete, mittetulundusühingute kui kohalike omavalitsuste arendusplaanide nõustamises ja projektide elluviimises. Ta aidanud koostada sadu projektitaotlusi nii ettevõtlusega alustamiseks kui laienemiseks.

 

Image
Kai Tarmula

 

Kai Tarmula
ettevõtja

Kai Tarmula on käivitanud ühe cateringettevõtte, kaks baari ja suverestorani, kuus festivali ning juhtinud lugematu arv projekte. 

 

Image
Thomas Abraham

 

Thomas Abraham
Clever Cities Group

Thomas Abraham on edukas tehnoloogiaettevõtja, kellel on tugev rahvusvaheline taust. Tema oskused on saanud tunnustuse Red Herring 100 auhinnaga.

 

Image
Kristan Rotenberg

 

Kristjan Rotenberg

Kristjan Rotenberg on ärimentor, coach ja koolitaja. Ta on töötanud juhtimise ja juhtimiskvaliteedi teemadel sellistes tööstusettevõtetes nagu Stoneridge, Marat ja Elcoteq.

 

Image
Andres Sooniste

 

Andres Sooniste
Pärnumaa Ettevõtete Koja juhatuse liige

Andres Sooniste on töötanud nii avaliku  (Pärnu Linnavalitsus ja Tarbijakaitseamet) kui erasektori (IF Eesti Kindlustus) juhina. Hetkel töötab ta Salva Kindlustuse edela regiooni juhina ja tema eestvõtmisel asutati Pärnus 2021. a Pärnumaa Ettevõtete Koda, mis ühendab tänaseks enam kui 50 Pärnumaa ettevõtet.

 

Image
Elen Preimann

 

Elen Preimann
Sotsiaalministeerium

Elen Preimann töötab sotsiaalministeeriumis hoolekande osakonnas nõunikuna. Tema valdkond on erihoolekandeteenused ja ta tegutseb selle nimel, et psüühilise erivajadusega inimeste elus oleks vajalikus mahus tuge, et võimalkult iseseisvalt hakkama saada ja täisväärtuslikult elada.   

 

Image
Aare Raev

 

Aare Raev
ettevõtja


Aare Raevil on rohkem kui kümneaastane kogemus ettevõtluse arendamises ning projektijuhtimises nii erasektoris kui ka avalikus sektoris. Tal on ulatuslikud kogemused idufirmade ja ettevõtete nõustamises, kaasa arvatud Euroopa Liidu toetusrahade kasutamine tööstuspiirkondade arendamiseks.

 

Image
Anneli Lepp

 

 

Anneli Lepp
Ettevõtluse ja Innovatsiooni SA turismiturunduse valdkonnajuht

Anneli Lepal on mitmekesine turismikogemus nii teoreetilisest kui ka praktilisest küljest, ta on vastutanud nii strateegiliste kavade koostamise kui ka tegevuste elluviimise eest. Praegu Visit Estonia turundusmeeskonda juhtides ja arendades edendab ta Eesti kui reisisihi väljapaistvust välisriikides.

 

 

 

 

 

 

Image
Aleksander Michelson

 

Aleksandr Michelson
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi turisminõunik

Mitmeid (sh rahvusvahelisi) osapooli kaasavate projektide juhtimine on olnud tema seniste ametikohtade lahutamatuks osaks. Ta on tegelenud rahvusvahelise ettevõtte uute personalisüsteemide juurutamisega, töömesside korraldamisega, rakendusuuringute konsortsiumite juhtimisega ja arengukoostööprojektide läbiviimisega.

 

Image
Kadri

 

Karin Vahtre
Swedbank AS, HR Project Manager

Töötanud üle 10 aasta projektijuhina väga erinevates valdkondades. Kogemusi on nii toiduainetööstusest, avalikust sektorist kui pangandusest. Hetkel töötab Karin Swedbankis HR osakonnas ning juhib eelkõige piirkondlikke tegevusi. Lisaks veab ta pangasiseseid tunnustamisega seotud projekte.

 

Image
Aljas

 

Andrus Aljas
Estonia Spa Hotels AS juht


Tema senisest tööalasest karjäärist võib veel esile tuua lennufirma Estonian Airi juhtimist, seda veel nendel aegadel, kui Eesti oma lennufirma üle terve Euroopa lendas. Kuna lennundus on talle seetõttu eriti südamelähedane siis oma panuse on ta andnud ka Pärnu lennuvälja ja siinsete lennuühenduste taastamisse.

 

Image
Kadri Steinbach

 

 

Kadri Steinbach
Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia õppedirektor

Töötanud Tartu Ülikoolis projektijuhina, programmijuhina ning õppejõuna. Tal on pikaajaline kogemus rahvusvaheliste ja eestikeelsete õppekavade ja projektide juhtimisel, loomisel ja arendamisel. 

 

Image
Ain Hinsberg

 

Ain Hisnberg
TÜ Pärnu kolledži projektijuht, konverentsi moderaator

Ain Hinsbergil on pikaajaline projektide juhtimise ja koordineerimise kogemus nii Eesti kui rahvusvahelisel tasandil. 

 

 

Parkimine

Pärnu kolledži parkla on piiratud mahutavusega, seega soovitame autoga kolledži juurde sõitjatel saabuda aegsasti ja arvestada ajakuluga parkimiskoha leidmisel. Soovitame jätta auto 5–10-minutilise jalutuskäigu kaugusele kolledžist või majutusasutuse parklasse. 

Septembri algusest kuni mai lõpuni on Pärnu rannarajoonis parkimine tasuta. Erandiks on kesklinn, kus parkimine on aastaringselt tasuline. Pärnu linnas parkimise lisainfo.
 

Majutus

Pärnu hotellid ja paljud teised majutusasutused ootavad külastajaid aastaringselt. Eelkõige on tuntud Pärnu spaad koos veekeskustega. Pärnus saab valida üheksa erineva spaa vahel. Majutus Pärnus.
 

Vaatamisväärsused

Kui juba Pärnusse tulla, tasub kindlasti võimalusel tutvuda ka Pärnu erinevate vaatamisväärsustega.

Konverentsini "Projektijuhtimisest projektimajandusse" on jäänud
Tudeng ja tudengivari

Ülikool ootab tulevasi üliõpilasi tudengivarjuks

AI

Online seminar - AI and IT meets business and creativity

peahoone_suvel_otsevaade.jpg

Uuel metoodikal põhinevas maailma ülikoolide pingereas hoiab Tartu Ülikool kohta 400 parima seas