Pärnu kolledžis on võimalus tutvuda näitusega Eesti Kultuuriplakat 2019

TÜ Pärnu kolledžis on kuni 30. novembrini 2019 võimalus tutvuda Haapsalu Graafilise disaini festivali külalisnäitusega - Eesti Kultuuriplakat 2019. Plakatinäitus on kureeritud

Marko Kekishevi (Kõrgem Kunstikool Pallas, professor; OÜ Siirup, disainer) poolt.

Haapsalu Graafilise Disaini Festivali (HGDF) eesmärgiks on edendada graafilise disaini arengut, propageerida eriala ning tihendada erialast suhtlust kolleegidega nii Eestis kui piiri tagant.

Tänavuse festivali väärikaks osaks kujunes konkurss-näitus "EESTI KULTUURIPLAKAT 2019", mis tutvustab kodumaiste eri kool- ja põlvkondadest plakatimeistrite viimase kahe aasta tipploomingut ja soovib anda ülevaadet Eesti plakatikunsti põnevast hetkeseisust. Konkursile saabus zhüriile hindamiseks 209 reaalset viimase kahe aasta kultuurisündmuse plakatit. Erialaspetsialistidest zhürii valis näitusekollektsiooni 86 teost 43 autorilt.

Konkursil olid esindatud nii tudengid, meistrid ja tunnustatud vanameistrid väga laia kodumaise kultuurisündmuste geograafiaga. Zhürii tunnustas valitud autoreid graafilise disaini kujundusvõimaluste arendamise eest – kasutati põnevalt tüpograafia võimalusi, lisaks lustakat kalligraafiat, suurepärast illustratsiooni, fotot, erinevaid maalivõtteid ja erinevaid segatehnikaid.

HGDF 2019 näitusi toetavad Eesti Kultuurkapital, Haapsalu linn ja Eesti Kujundusgraafikute Liit.

Kaja Vaabel
raamatukogu juhataja