TÜ Pärnu kolledži dotsent Heli Tooman valiti Tartu Ülikooli saja sümbolisiku hullka

Neljapäeval, 30. novembril avati Tartu Ülikooli peahoones rändnäitus „Pane vaim valmis! Tartu Ülikooli sada nägu“.

Rahvusülikooli 100. sünnipäevale pühendatud fotonäitus toob vaatajate ette sada ülikooli sümbolisikut jäädvustatud läbi fotograaf Birgit Püve kaamerasilma.

2018. a. aprillis hakkab näitus liikuma mööda erinevaid ülikooli ja avalikke hooneid nii Tartus kui mujal Eestis, loodetavasti jõuab see ka Pärnu kolledžisse.

Ülikooli saja sümbolisiku hulka valiti ka Tartu Ülikooli Pärnu kolledži turismimajanduse dotsent Heli Tooman, kes on sümbolfotol koos kohvriga, mis pärineb Tartu Ülikooli muuseumist.  Foto all on kirjas: „Selleks, et turismi õpetada, õppida, uurida ja arendada, on tähtis seda tunda, mõista, tunnetada ja läbi elada. Nii, et raamatud kaenlasse ja reisikohvriga teele“.
Kõigil sümbolisikutel paluti avaldada ka oma arvamust, mida tähendab rahvusülikool. Heli Toomani arvamus on, et rahvusülikool on parimate teadmiste ja kogemuste säilitaja, uurija, edendaja ja edasikandja meie maa ja rahva, aga ka kogu ühiskonna hüvanguks. Rahvusülikool tähendab avatust, mitte rahvuste või keelega piiritletud suletust.

Birgit Tuulemäe
Turundusspetsialist