Vene Föderatsiooni ülikoolide ja omavalitsuste administratsiooni külaskäik

17. märtsil külastas Tartu Ülikooli Pärnu kolledžit Vene Föderatsiooni ülikoolide ja omavalitsuste delegatsioon. Delegatsioon tuli Eestisse Tartu Ülikooli Narva kolledži kutsel Venemaa fondi "Uus Euraasia" raames.
Ajavahemikul 15.-17. märts viibisid Narvas, Tartus ja Pärnus 21 inimest, nende hulgas Vene Föderatsiooni Kesk-, Volga-, Loode- ja Uraali föderaalringkondade ülikoolide rektorid, prorektorid ja nende ülikoolide partnerite esindajad.

Õppereisi eesmärk oli tutvuda Tartu Ülikooli näitel ülikooli ja ühiskonna vahelise kostöö mudeliga.
Õppereisi viisid ellu ülikooli Narva ja Pärnu kolledžid. Külalised kohtusid Tartu Ülikooli prorektori prof Birute Klaasi ja Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi nõuniku Jaan Kõrgesaarega.

Pärnu kolledž tutvustas külalistele kõrgharidusasutuste rolli piirkondliku arenduse tõukejõuna. Käsitleti eelkõige elukestva õppe mudeli väljaarendamist, praktika edendamist, koostööd kohaliku võimu ja ettevõtlusega ning tutvustati erinevaid arenguprojekte.

Lisainformatsioon ajakirjanikele
Birgit Tuulemäe