Teadustöö Pärnu kolledžis

Pärnu kolledži rakendusteaduslik tegevus hõlmab turismi, sotsiaaltöö, ettevõtluse ja teenuste disaini valdkondi. Uute teadussuundadena on lisandunud mereökosüsteemide seisundi hindamine ja ökosüsteemipõhine majandamine, ressursside juhtimine ja teenustemajandus. Kolledžis tegutsev uurimiskeskus vahendab kõiki kompetentse ja korraldab uuringuid, nõustamist, koolitusi, konverentside korraldamist nii Eestis kui rahvusvaheliselt.

Pärnu kolledži uurimiskeskus

Teostatud uuringud

Teadustööd ja publikatsioonid

Rahvusvaheline koostöö

Kolledži edu üheks aluseks on rahvusvaheline teadus- ja arendustegevus, rahvusvahelisus on sisse kirjutatud nii kolledži visiooni kui missiooni. Seda edu aga ei mõõdeta ainult kolledži enda tegevusega, vaid ka Pärnu(maa) kaasatusega rahvusvahelisse arengukoostöösse ja ettevõtlusse. Kolledži rahvusvahelise koostöö eesmärgiks on laiendada oma kontaktvõrgustikku ja teadmusgeograafiat, et olla eelkõige Läänemere regioonis oma valdkondades arvestatav tegija, kes mõne kitsama teema raames kannaks ka regiooniliidri rolli.

Loe lähemalt

Konverentsid

#teadus #uudis
Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi.
03.06.2024
#teadus #uudis
Aruande autorite seas on Eestist ainsana Tartu Ülikooli Pärnu kolledži mereökosüsteemide professor Henn Ojaveer. Valitsustevahelise teaduslik-poliitilise elurikkuse ja loodushüvede koostöökogu (Intergovernmental Science-Policy Platform on Biodiversity and Ecosystem Services, IPBES) heaks kiidetud teadusaruande koostajad valiti välja rahvusvahelise konkursi alusel.
31.10.2023
#kestlikkus #teadus #uudis
15. novembril toimub Tartus konverents „Kestlik teadus – milline on teadmiste loomise keskkonnajälg“, millele on huvilistel võimalik registreeruda 8. novembrini.
17.10.2023
#tudengile #koostöö #teadus #uudis
10. detsembrini kestab Vikipeedia terminivõistlus, milles oodatakse kirjutama ning täiendama eestikeelseid lühiartikleid teaduslike mõistete teemal.
03.10.2023